Vokietijos garbės konsulo inauguracija Klaipėdoje

2013 m. balandžio 30 d. Klaipėdos universiteto patalpose įvyko Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulo doc. dr. Arūno Baublio inauguracijos šventė. Garbės konsulas teiks ambasadai paramą plėtojant Vokietijos ir Lietuvos bendradarbiavimą ūkio, kultūros ir konsulinėje srityse Klaipėdos, Tauragės, Telšių ir Šiaulių apskrityse.

Miesto šventės pamaldomis bus minimos ir 100-osios evangelikų liuteronų parapijos įkūrimo metinės

Saulina JOKUBAUSKAITĖ, zinios1.lt Šiemet Miesto šventė prasidės 9 val. ekumeninėmis pamaldomis  už miestą ir miestiečius Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Ankstesniais metais Miesto šventės metu šv. mišios bei ekumeninės pamaldos vykdavo katalikų bažnyčioje.  Šilutės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Remigijus Šemeklis papasakojo, kad šie 2013-ieji Šilutės liuteronų parapijai yra ypatingi, nes prieš 100-metų buvo įkurta savarankiška Šilokarčemos [...]

Johanitų vizitas Šilutėje

2013 m. balandžio 23 - 25 dienomis Šilutėje lankėsi Johanitų ordino nariai iš Berlyno. Tai – ilgamečiai “Šilutės Sandoros” rėmėjai. Johanitų ordino Berlyno - Brandenburgo skyrius finansuoja “Šilutės Sandoros” globojamų vaikų maitinimą, skiria piniginę paramą sunkiai besiverčiantiems asmenims, yra net įsteigę stipendijas gabiausiems Šilutės moksleiviams iš nepasiturinčių šeimų, kad šie, baigę gimnazijas, galėtų sėkmingai studijuoti aukštosiose mokyklose.

Verdainės bažnyčios šventorius vėl virto statybų aikštele… (papildyta: Šilutės r. sav. Kultūros skyriaus vyr. specialistės atsakymas dėl susidariusios situacijos Verdainėje)

Nuotraukoje: Taip šiandien Šilutėje atrodo Verdainės bažnyčios šventoriaus. 2013 m. balandis. Dauguma šilutiškių yra girdėję Verdinės pavadinimą. Tai senos gyvenvietės pavadinimas, kuri vėliau tapo Šilutės miesto dalimi. Šilutėje veikia ir folkloro ansamblis gražiu pavadinimu – „Verdainė“. Verdainėje nuo seniausių laikų yra stovėjusi ir bažnyčia. 

Šilutės senosios evangelikų kapinės

Nuotraukoje: Šilutės senųjų evangelikų kapinių koplyčia, 2013 m. balandis. Nuo XVI amžiaus Verdainės parapijiečiai dažniausiai buvo laidojami bažnyčios šventoriuje esančiose kapinaitėse, o labiau nusipelnę – Verdainės bažnyčioje. Tokio tipo kapinės vis dar yra išlikusios Rusnės bažnyčios šventoriuje. Vėliau buvo priimti nuostatai, kad kapinės turi būti įrengtos atokiau nuo gyvenamųjų vietų. Dėl šios priežasties apie 1832 [...]

LRT “Kelias” laidos

Televizijos laidos “Kelias” redaktorė Ina Drąsutienė informuoja, kad dvi paskutinės šio sezono LRT „Kelio” laidos bus skirtos Pagėgių ir Šilutės parapijoms.

Krikščioniškų bendruomenių ugdymo konferencija „Bažnyčios pamatai XXI amžiuje“

Nuotraukoje: Apskritojo stalo diskusijos dalyviai. (Nuotr. M. Karaliutės) Kovo 1-2 dienomis LCC tarptautiniame universitete Klaipėdoje vyko ketvirtoji konferencija, skirta krikščioniškų bendruomenių ugdymui. 2013 m. konferencijos tema – „Bažnyčios pamatai XXI amžiuje“. Skaityti toliau…

Velykinė “Šilutės Sandoros” popietė vaikams

2013 m. balandžio 5 d. “Šilutės Sandoros” darbuotojai dovanojo dienos centrą lankantiems vaikams gražią velykinę popietę su viktorina. 

Fridricho Bajoraičio bibliotekoje Šilutėje vyko konfesinio paveldo tyrimams skirto leidinio pristatymas

2013 m. balandžio 5 d. F. Bajoraičio bibliotekoje Šilutėje vyko mokslinio leidinio „Klaipėdos krašto konfesinis paveldas: tarpdisciplininiai senųjų kapinių tyrimai“ pristatymas. 

Naujienos iš Švedijos

2013 m. kovo 31 d. (per šv. Velykas) tarnystę Ovansjö liuteronų parapijoje (Švedijos  bažnyčia) baigė kun. karl Erik Tysk. Būdamas pensijoje, kunigas žada pratęsti savo darbus. Daugiausia tai – švediškos kilmės bendruomenių Ukrainoje tyrinėjimai. Šilutės parapija dėkoja kunigui Karl Erik Tysk už beveik dešimtmetį trukusį gražų bendradarbiavimą tarp Šilutės ir Ovansjö parapijų.