Mirtis ir Amžinybė

  Pokyčiai gamtoje, atsirandantys rudenėjant, vis dažniau verčia susimąstyti  ir apie žmogiškojo gyvenimo rudenį bei mirtį. Neatsitiktinai rudens pabaigoje yra prisimenami mirusieji, lankomi jų kapai. Kas yra mirtis? Ar yra gyvenimas po mirties? Ar mirtis netaps mūsų visišku išnykimu? Tai mus neraminantys egzistenciniai klausimai. 

Reformacija

Evangelikų liuteronų bažnyčia buvo viena pirmųjų protestantiškų bažnyčių. Pavadinimas „protestantai“ jai suteiktas, nes reformatoriai protestuodavo prieš klaidingas Vakarų bažnyčios tradicijas bei griežtai atsisakydavo jose dalyvauti. Jie tvirtai laikėsi nuomonės, kad negalimas joks kompromisas, jei tradicija akivaizdžiai prieštarauja Šv. Raštui. Šiai evangeliškai katalikų bažnyčios daliai, paklusti Kristui arba Šv. Rašto mokymui, buvo daug svarbiau nei likti [...]

Seminaras dvasininkams Ratzeburge

2013 m. rugsėjo 16 - 20 dienomis Ratzeburge vyko tarptautinis seminaras dvasininkams, kurį organizavo Šiaurės evangelikų liuteronų bažnyčia Vokietijoje. Seminare dalyvavo dvasininkai ir bažnyčios darbuotojai iš Vokietijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Lietuvos bažnyčią atstovavo kunigai Mindaugas Žilinskis, Liudvikas Fetingis ir Remigijus Šemeklis.