Abortai: šilutiškių “už” ir “prieš”

Vilija BUDRIKIENĖ

Uždrausti abortus ar suteikti moteriai pasirinkimo laisvę? Visose šalyse, kuriose pradedama svarstyti ši tema, kyla emocijų audros. Ir nieko keista, nes vieni vadovaujasi humanistiniu požiūriu, kad tik užsimezgusį gemalą būtina išsaugoti, kiti gina moters teisę į savo kūną ir laisvą apsisprendimą, turėti vaiką ar ne. Kur daug emocijų, ten protas prityla.
Mūsų rajono medikų ir laikraščio skaitytojų nuomonės šiuo klausimu beveik sutapo – jie mano, jog šiuo metu Lietuvoje uždrausti abortus būtų pernelyg skubotas žingsnis. Bet išklausėme ir kitaip manančių pašnekovų.

Kad abortų žymiai sumažėjo, pastebėjo ir Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro akušerė ginekologė Aušra Venckuvienė. Anksčiau gydytojai tekdavo į ligoninę šiai operacijai kasdien paguldyti po 10 ar net 15 moterų, dabar būna vos kelios (ar net – nė vienos) per mėnesį. A.Venckuvienė mano, jog tai – švietimo pasekmė. Vis daugiau moterų ir net moksleivių naudoja kontraceptikus, ateina dėl to pasitarti su gydytoja. Tačiau nereikia pamiršti, kad jie labai brangus “malonumas” – mėnesio dozė kainuoja ir 30, ir 50 litų. Oficiali nėštumo nutraukimo kaina šiuo metu yra 116 litų. Gydytoja pastebi, jog į ją besikreipiančios net ir socialinės rizikos grupės šeimų moterys randa tokią sumą. Bėda tik, kad dar vis pasitaiko ateinančių per vėlai, kuomet nėštumo nutraukti jau nebegalima.

Remigijus ŠEMEKLIS, Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas:
- Krikščionių bažnyčia gyvybę gina nuo pat pirmos jos užsimezgimo akimirkos iki mirties. Tad jei niekas neturi teisės pasikėsinti į bet kurio žmogaus gyvybę, kaip galima nutraukti kad ir dar negimusio, bet jau užsimezgusio vaisiaus gyvybę?.. Ji taip pat turi būti saugoma. Aišku, tai sudėtinga problema ir, be abejo, būtų tokių atvejų, kuriuos reikėtų spręsti individualiai (kai laukiasi nepilnamečiai arba gresia pavojus moters gyvybei). Bet manau kiekvienu atveju reikia ieškoti sprendimo ir jį galima rasti. Plačiau…

silutesnaujienos.lt