Įspūdžiai iš kelionės į Drezdeną (Vokietija)


Irena TUMELIONYTĖ
LEBMS pučiamųjų orkestrų koordinatorė

Pakviesta Vokietijos Saksonijos krašto Pučiamųjų instrumentų misijos (Sächsische Posaunenmission) vadovo Kristupo Kuncės (Christoph Kunze) bei orkestrų koordinatoriaus Andrėjaus Altmano (Andreas Altmann), šių metų kovo 3 – 7 dienomis lankiausi Drezdene (Dresden) bei kaimyniniuose miestuose.
Jau pirmą susitikimo su Andrėjumi Altmanu vakarą ėmėmės pokalbių, planų bei darbų! Pirmoje eilėje – dėl šiais metais liepos 1 – 6 dienomis Lietuvoje organizuojamo pučiamųjų instrumentų seminaro jaunimo stovykloje – Vanaguose, į kurį ketina atvažiuoti ir pats A. Altmanas.

 

Nuotraukoje: PIO koordinatorė Irena Tumelionytė.

A. Altmanas šiuo metu kuruoja 93 Vokietijos Saksonijos krašto evangeliškos bažnyčios pučiamųjų instrumentų orkestrus. Jis juos lanko, repetuoja su jais kūrinius bendriems organizuojamiems renginiams, rengia bendras programas, ruošia seminarus ir t. t. Kitąmet planuojama prijungti dar 40 orkestrų. Pats Andrėjus nuolat vadovauja dviems orkestrams. Vizito pabaigoje man pačiai teko sudalyvauti vienoje jo orkestro repeticijoje. Stebėjausi 13 žmonių puikia disciplina, noru groti bei vienas kito supratimu ir tolerancija.

Per kelias dienas iš daugelio knygų surinkome 80 įvairių kūrinių ruošiamam didesniam sąsiuviniui, skirtam mūsų orkestrams. Buvo nutarta sąsiuvinį rengti B ir C tonacijose, kad galėtų groti visi mūsų Lietuvos evangeliškų parapijų pučiamųjų instrumentų orkestrai.

Vieną dieną vykome į kaimyninę Čekiją. Aplankėme evangelišką Böhmischen Brüder” parapiją. Čia susipažinau su jauna kunigų šeima Philipp ir Constanze Simonovski. Jie mielai aprodė savo aptarnaujamos parapijos bažnyčią, bei papasakojo jos istoriją. Taip pat supažindino su Čekijos pučiamųjų orkestrų veikla. Jų parapijos pučiamųjų instrumentų orkestre groja 8 jauni žmonės. Čekijoje iš viso yra keturios evangeliškos parapijos kurios turi orkestrus. Šių metų balandžio mėnesį Čekijoje bus įkurta evangeliškų bažnyčių pučiamųjų instrumentų orkestrų sandrauga (misija).

Kitą dieną aplankėme kunigo Dietmar ir jo žmonos – parapijos vargonininkės bei orkestro vadovės – Susanne namus. Prie pietų stalo šnekučiavomės apie parapijos veiklą, po to buvome pakviesti apžiūrėti „Klix“ bažnyčią. Įspūdį paliko tai, kad bažnyčios pastatas yra laivo formos.

 

Nuotraukoje (iš kairės): A. Altmann, I. Tumelionytė, Ch. Kunze.

Taip pat labai džiaugiuosi susipažinusi su savo darbdaviu – Vokietijos Saksonijos krašto pučiamųjų instrumentų direktoriumi ponu Kristupu Kunce (Christoph Kunze). Jis man aprodė pastatą, kuriame yra dirbama su dideliais projektais, tokiais, kaip artėjančios „Pučiamųjų orkestrų dienos“ Leipcige. Į šį renginį jau dabar yra užsiregistravę 15 000 dalyvių-orkestrantų iš visos Vokietijos, tarp jų ir mes – jungtinis Šilutės, Marijampolės ir Klaipėdos evangelikų-liuteronų parapijų pučiamųjų instrumentų orkestras.

Su ponu K. Kunce kalbėjomės apie nuveiktus darbus, bendrus planus, bei apie tai ko jie, teikdami paramą LEBMS, tikisi iš manęs – pučiamųjų instrumentų koordinatorės Lietuvoje. Taip pat susipažinau su kitais, pasišventusiais misijos darbui, žmonėmis.

Be oficialių susitikimų gėrėjausi gražiomis istorinėmis gatvėmis kultūriniame mieste – Drezdene. Šis Vokietijos miestas pasižymi įspūdinga architektūra. Žavėjausi Elbės slėniu. Tai į pietus nuo Drezdeno plytintis pasakiškas kraštovaizdis, garsėjantis grožiu ir daugybe uolų, kurios primena gotikinius bokštus ir bokštelius, atskirtus tarpekliais, kuriais šniokščia veržlūs upeliai ir kriokliai.