Lietuviška kasdienybė švedų akimis

Balandžio 24 – 29 dienomis Šilutės parapijos namuose įrengtame svečių kambaryje trumpam vėl apsigyveno du svečiai iš Švedijos. Vienas jų šilutiškiams jau gerai pažįstamas – Sven-Erik Anderson, o kitas – pirmą kartą apsilankęs Lietuvoje jo kaimynas Sture Lindquist. Sven-Erik (sulietuvinus būtų – Svenas Erikas) lankėsi jau kokį septintą kartą. Ovansjö parapijoje jis dirba ūkvedžiu. Pirmą kartą apsilankęs Lietuvoje, pamatęs apleistus Vyžių parapijai priklausančius pastatus, jis sau davė tikslą – kiek galės padėti sutvarkyti bent Vyžių parapijos kleboniją. Nuspręsta pradėti nuo senų langų keitimo. Su pirmaisiais švediškais langais buvo atvežtos ir lauko durys, mat, senosios neaiškiomis aplinkybėmis buvo dingusios…

Kitam kartui, kad palengvinti kelionę, buvo nuspręsta langus užsakyti Lietuvoje. Tačiau švedų laukė nemalonus siurprizas. Praėjusių metų rudenį Šilutėje „Valentino languose“ buvo užsakyti plastikiniai langai. Atvykus į Lietuvą sutartu laiku, svečiai turėjo skaudžiai nusivilti dėl lietuvių verslininkų nesąžiningumo. Iš anksto užsakyti langai taip ir nebuvo pristatyti, o visą savaitę skambėjo melagingas – „gal rytoj“. Žadėti langai, taip ir nepasirodė… iki pavasario. Tokia lietuviška kasdienybė svečiams kėlė nuostabą: kaip galima nesilaikyti sutarčių?.. Patyrę, kaip Lietuvoje „daromas verslas“, tarpusavyje svečiai kalbėjosi, kad kitą kartą bus pigiau, jei langus užsakys Švedijoje.

Išvažiuodami svečiai nepamiršo atsidėkoti juos nuolatos priimančiai ir jais besirūpinančiai Šilutės parapijai. Su savimi Sven-Erik Anderson ir Sture Lindquist atsivežė Švedijoje nupirktą kopijavimo aparatą.

dovana_sveciai_11.JPG
Nuotraukoje: Švedų Ovansjö parapijos dovana Šilutės parapijai. Sven-Erik Anderson, Sture Lindquist, kun. Remigijus Šemeklis, Šilutės parapijos pirmininkė Rūta Vaškaitienė, kasininkė Vanda Losienė.