Sandoriečiai savo laiką aukoja vaikams

Vilija BUDRIKIENĖ

Jau ketvirtą kartą Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios organizacijos “Šilutės Sandora” nariai į vasaros stovyklą pakvietė būrelį sunkiai gyvenančių rajono šeimų vaikų.

“Šilutės Naujienos”, 2010-07-26
silutesnaujienos.lt

Šiemet  susirinko 31 stovyklautojas, kurių mažiausiajam Justukui – vos treji, o vyriausiems – jau po 15 metų. Po 6 ir 7 vaikus atsivežta iš skurdžiausių Kintų seniūnijos Stankiškių ir Sakūtėlių kaimų šeimų, kiti patys ateidavo iš arčiau miesto esančių vietų ir Šilutės. Tarp stovyklautojų buvo ir 22 šiuo metu sandoriečių nuolat globojami vaikai.

Savaitę stovyklavę vaikai ne tik buvo gardžiai maitinami kelis kart per dieną, bet ir žaidė, sportavo, dalyvavo įvairių būrelių veikloje, piešė, darė rankdarbius, klausėsi muzikos ir kunigo Remigijaus Šemeklio pamokėlių. Be to, stovyklautojai kasdien buvo vežiojami į Rusnę maudytis, o penktadienį net pasiekė Klaipėdos mini zoologijos sodą, kur emocijos liejosi per kraštus.

“Šilutės Sandoros” pirmininkė Astrita Liepienė sakė, kad jei ne gausi rėmėjų parama, surengti tokio poilsio ir dovanoti tiek džiaugsmo mažiesiems nebūtų pavykę. Šilutės sandorietes parėmė Vokietijos Emericho evangelikų liuteronų parapija ir jos vadovas Martin Bauer, Rostoko evangelikų liuteronų parapija ir gyventojai, Ovansjo parapijos iš Švedijos nariai. Vieni skyrė pinigų, kiti apdovanojo įdomiais žaislais ir įranga. Maisto produktų gauta iš Maisto banko.

A. Liepienė neslėpė dėkingumo ir savo brangų laiką vaikams atidavusiems savo talkininkams: “Šilutės Sandoros” tarybos nariui kun. R. Šemekliui su žmona Irena, Astrai ir Gediminui Kleinams, kurie net vakaroti ir miegoti su čia liekančiais 9 vaikais pasilikdavo, Gražinai Kleinaitei ir Rūtai Valenčienei, gaminusioms ypač gardžius valgius, Ingridai Vingienei bei Evelinai Šlyžiūtei.