Krikščioniška vaikų stovykla Šilutėje

Edvardas LUKOŠIUS

Jau ketvirta vasara, kai Šilutės evangelikų liuteronų labdaros organizacija “Šilutės Sandora” (vadovė Astrita Liepienė), teikianti materialinę ir dvasinę pagalbą tiems, kuriems labiausiai jos reikia, surengė vasaros poilsio stovyklą Šilutės evangelikų liuteronų parapijos ir socialiai remtinų šeimų vaikams.

Šilokarčema, 2010-07-23

Pasak  vadovės A. Liepienės, šią vasarą organizuotoje vaikų vasaros poilsio dienos stovykloje ilsisi 31 stovyklautojas iš Šilutės rajono bei Vilniaus parapijos, gausių ir socialiai remtinų šeimų. Stovykloje ilsisi Sandoros globojami vaikai nuo trejų iki keturiolikos metų. Jauniausiam Justukui tik 3 metukai.

Kasdien 10 val. vaikai dalyvauja pamokėlėje, kurią veda kunigas Remigijus Šemeklis. Vaikai klausėsi istorijų apie Dievą ir jo meilę patyrusių vaikų gyvenimus. Kai kurios istorijos vaikus privertė susimąstyti, pasikeisti, tapti geresniais.

Stovyklautojai mokėsi giesmių. Ne vienas ir sugrįžęs į namus tą dieną papasakojo savo namiškiams tą dieną išgirstą istoriją. Vaikai nuo ryto ir iki vakaro kartu leido laiką, dalyvavo dailės, rankdarbių, sporto būreliuose (vadovai Ingrida Vingienė, būsimasis diakonas Gediminas Kleinas, Astra Kleinienė bei parapijietė Evelina Šlyžiūtė). Muzikos būreliui vadovavo kunigo žmona Irena. Vaikams A. Kleinienė skaitė pamėgtą istoriją ir vaikus pamokančią knygą “Vaivorykštės sodas” (aut. Patricia St. Jahn).

Tris kartus per dieną vaikai buvo maitinami. Virtuvėje triūsė Gražina Kleinaitė ir Rūta Valenčienė. Vadovė A. Liepienė ir kunigas R. Šemeklis po kelis kartus su vaikais važiuodavo maudytis su vaikais į Rusnės paplūdimį. Neišdildomą įspūdį vaikams paliko Atmatos upėje. Vaikai vaišinosi ledais ir saldumynais. Su naujuoju parapijiniu “RINGO” žaidimu vaikus supažindino Šilutės sporto klubo “LEITĖ” vadovas.

Kunigas Remigijus Šemeklis “Šilokarčemai” džiaugėsi sakydamas: “Labai pasisekė su oru, vaikai geri. Vyko žaidimai, pamokėlės. Nors vasarą jiems mokytis yra ganėtinai sunku ir į pamokas vasarą žiūri kaip į tokį dalyką, kuris galbūt vasarą nereikalingas. Bet ir vasarą vaikai neturi pamiršti, kad gera proga yra pamąstyti, kokie jie yra, kokius juos nori matyti Dievas, per žaidimus išgyventi ir dar kartą permąstyti, kokie jie yra ir kokie bus rytoj”.

Šilutės evangelikų liuteronų labdaros organizacija “Šilutės Sandora” vadovė Astrita Liepienė džiaugėsi, kad surengti stovyklą padėjo nuolatiniai rėmėjai iš Vokietijos – St. Michael evangelikų parapija Rostoke, kunigas Martin Kühn, Emmeriche evangelikų parapija ir kunigas Martin Bauer bei Ovansjo (Švedija) evangelikų parapija.

Vakare vaikai dalyvavo iškyloje, o šiandien išvyko į Klaipėdą, į mini zoologijos sodą.