Mero padėkos vakaras Šilutės ev. liuteronų bažnyčioje

Gruodžio 9 dieną šilutiškiai buvo pakviesti į ugnies, lazerių ir pirotechnikos šou lydimą šv. Kalėdų eglutės įžiebimo šventę bei Lietuvos kultūros sostinės 2011 baigiamąjį renginį. Taip baigiasi Šilutės kultūrai ir visuomenei itin reikšmingi metai. Šiemet Šilutė šventė 500 metų jubiliejų, o miestui buvo suteiktas Lietuvos kultūros sostinės vardas.

Šventinė programa kvietė ir į evangelikų liuteronų bažnyčią, kur vyko Mero padėkos vakaras. Svečius ir dalyvius pasitiko subtiliai apšviesta bažnyčios erdvė, sukurdama sakralią, pakylėtą nuotaiką. Jaukumą ir šilumą skleidė žvakių kompozicija papuoštas altorius.

Renginio metu bažnyčios paminklinėje salėje buvo galima susipažinti su Šilutės muziejaus parengta kilnojamąja paroda „Šilutės raida per 500 metų“.

Pradžioje Šilutės rajono savivaldybės meras V. Pozingis tarė padėkos žodį. Toliau renginį tęsė klasikinės muzikos koncertas, kuriame dalyvavo operos solistas Rafailas Karpis su Joana Gedmintaite ir “Triumfo arkos” dalyviai Mindaugas Rojus su Rita Petrauskaite.

Po koncerto, iškilmingai skambant bažnyčios varpams, Šilutės kamerinio teatro aktoriai, žingsniuodami ant kojūkų ir pasipuošę simboliniais laiveliais, įnešė įspūdingo dydžio jubiliejinę Šilutės vėliavą. Ji ištisus metus puošė bažnyčios fasadą. Teatralizuotos eisenos priekyje ėjo istorinis personažas – Klaipėdos miesto komtūras Michaelis von Švabas (Michael von Schwabe), kuris 1511 metais Jurgiui Talaičiui (Georg Tallat) suteikė privilegiją „laikyti šile karčemą“. Nuo šios datos ir skaičiuojamas Šilokarčemos (Heydekrug dabar Šilutės) įkūrimas. Šilutiškiai vėliavą pasitiko atsistodami ir lydėdami ją plojimais. Iškilmingai sulankstytą vėliavą praeities personažas komtūras perdavė šiandieniam rajono merui V. Pozingiui, o jis – vėliavą saugoti ateities kartoms perdavė Šilutės muziejui.

Mero padėkos vakarą vainikavo arija iš legendinės G. Verdi’o „Traviatos“, kurią atliko visi keturi koncerto solistai -  Rafailas Karpis, Joana Gedmintaite, Mindaugas Rojus ir Rita Petrauskaite.

Sušildyti muzikos ir jaukios žvakių šviesos visi pakilios nuotaikos skirstėsi į namus dabar jau laukti Kalėdų stebuklo. Kalėdų dvasia jau aplankė Šilutę.

Tądien taip pat vyko įvairūs renginiai Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, Šilutės muziejuje. Prie Šilutės kultūros ir pramogų centro šurmuliavo „Dovanų mugė”, veikė Kalėdų paštas, scenoje  pasirodė Šilutės rajono švietimo ir ugdymo įstaigų meno kolektyvų atlikėjai. Vakarėjant Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis Lietuvos kultūros sostinės titulą perdavė Anykščių atstovams.

Jūratė Pancerova