Šilutės bažnyčios laikrodžio būklės įvertinimo darbai

Nuotraukoje: Aukštalipys apžiūri Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios laikrodį iš arti. [S. Sodonio nuotrauka. silaine.lt]

Gegužės 3 dieną, pusiaudienį, į dangų nuo šaligatvio Šilutėje atplėšę akis praeiviai galėjo išvysti nekasdienišką įvykį: alpinizmui skirta įranga ir virvėmis iš Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios bokšto žemyn leidosi ekstremalaus sporto klubo „Astris Porta“ vadovas Arnoldas Sirvydis. Stabtelėjęs prie bažnyčios šoninio laikrodžio ciferblato, atidžiai jį apžiūrėjo. Bokšte įrengti tokie trys identiški ciferblatai, kurie bokšto viduje susijungia į vieną spintos dydžio laikrodžio mechanizmo širdį. Per tą laiką apačioje buvę žurnalistai bei parapijos kunigas Remigijus Šemeklis galėjo stebėti kaip prieš akis atsiskleidžia tikrasis Šilutės bažnyčios laikrodžio ciferblato disko dydis: jis net pusantro karto didesnis už žmogų, o romėniški laikrodžio valandas žymintys skaičiai – žmogaus rankos dydžio! Aukštalipiui palietus kojomis žemę, buvo paaiškinta, kad ką tik buvo atlikti žvalgomieji darbai bei iš arti įvertinta laikrodžio ciferblato būklė.

Metų bėgyje šį laikrodį prižiūri ir kartą savaitėje elektrinio varinklio pagalba užtraukia parapijos diakonas Gediminas Kleinas. Ankstesni laikrodžio prižiūrėtojai, matydami Gedimino kruopštumą, jam patikėjo visas laikrodžio priežiūros paslaptis.

Klubo „Astris Porta“ aukštalipiai jau keltą kartų gelbėjo Šilutės parapijai be jokio mokesčio uždėdami nuo bažnyčios stogo pavasarinių vėjų numestas čerpes. Įvairių aukštuminių darbų patirtį turintis Arnoldas Sirvydis yra pasirengęs bendradarbiauti su parapija ir šį kartą. Atnaujinimo darbams reikėtų nuo 10 iki 20 litrų kokybiškų dažų. Dėl dažų konsultuojamasi su įmone, kuri importuoja kokybiškus, vokiškus nanotechnologijomis pagamintus dažus. Vien jų kaina siektų apie 1000 litų. Darbai, kurie truktų apie mėnesį, A. Sirvydžio vertinimu, kainuotų nuo 3000 iki 4000 litų.

Šis laikrodis yra neatsiejama Šilutės simbolio – liuteronų bažnyčios – dalis. Deja, po bažnyčios išorės kapitalinio remonto darbų, vėl randasi ženklų, kad mūsų klimato sąlygos nėra palankios mūrinei architektūrai. Vietomis vėl ima trupėti tinkas, o laikrodžio skaičiai metai po metų tampa vis blankesni. Nuo pašto pusės, jie jau vos įžiūrimi… Todėl kunigo ir Šilutės parapijos rūpestis yra atnaujinti veikiantį bei varpų dūžiais valandas bei ketvirčius mušantį laikrodį. Kadangi Šilutės liuteronų bažnyčia su veikiančiu laikrodžiu džiugina ne tik parapijos narius, bet ir visus Šilutėje apsilankančius svečius bei miestiečius, parapija kviečia prie fasado ištrupėjusio tinko ir laikrodžio atnaujinimo darbų prisidėti vietos verslininkus bei šios bažnyčios grožiui neabejingus žmones. Tai galima padaryti pervedant auką į Šilutės evangelikų liuteronų parapijos sąskaitą su prierašu, kad pinigai skirti laikrodžio remonto darbams.

Paramos gavėjas: Šilutės evangelikų liuteronų parapija
Adresas: Lietuvininkų g. 21LT 99134 Šilutė
Sąskaitos numeris: DNB bankas LT924010043500061657
Parapijos registracijos kodas:191375954
Pinigus pervedant iš sąskaitos užsienyje: Pay to AB bank DNB Vilnius, Lithuania. SWIFT: AG BL LT 2X. Through correspondent account with DEUTSCHE BANK AG; FRANKFURT/MAIN, SWIFT: DEUT DEFF, for further credit to Šilutės evangelikų liuteronų parapija, Account No.: LT924010043500061657.