Senjorų išvyka

 Nuotraukoje: Parapijos senjorai prie Dovilų evangelikų liuteronų bažnyčios. (A. Liepienės nuotr.)

Rugsėjo 28 d. (penktadienį) “Šilutės Sandora” parapijos senjorams dovanojo išvyką autobusu, kurios metu buvo aplankytos Kintų, Vanagų ir Dovilų evangelikų liuteronų bažnyčios, Vanagų ir Kisinių etnografinės kapinės. Kelionės pabaigoje, senjorai apsilankė prie jūros ir apžiūrėjo naujosios Klaipėdos šv. Jono bažnyčios kertinį akmenį su informaciniu stendu. Kadangi nuo jūros pūtė gana stiprus vėjas, audringa jūra pasitiko senjorus visame savo gražume.

Ypatingą padėką norėtųsi išsakyti Kintų parapijos pirmininkei Laimai Mačėnienei ir parapijos moterims. Jaukiai įrengtoje parapijos salėje (antrame aukšte), šios moterys svečius sutiko su kava bei pyragais, aprodė palėpėje įrengtą ekspoziciją bei bažnyčią, dalinosi ateities planais ir laukiančiais dideliais darbais. Maloniai priimti ir pavaišinti, šilutiškiai atsidėkojo Kintų parapijai savo aukomis. Prieš vykdami toliau, išgirdę, kad Kintų liuteronų bažnyčioje, kurioje dabar meldžiasi Romos katalikai, seniau buvo palaidoti keli liuteronų kunigai, sutarėme, kad ateityje būtų gražu kaip nors įamžinti jų atminimą.

Vanagų kapinėse šilutiškiai pagerbė palaidotus kunigus, prie jų kapų giedodami giesmę, padėdami gėlių ir uždegant po žvakę. Kisiniuose buvo aplankytas precentoriaus Johano Ferdinando Kelkio (pirmojo lietuviško spausdinto laikraštėlio redaktorius) kapas. Vanaguose buvome sutikti parapijos pirmininko Manfrydo Sprogio, o Doviluose – mus priėmė parapijos klebonas kunigas Liudvikas Fetingis.

Doviluose apie bažnyčią, kuri šiemet minėjo 150 metų jubiliejų, savo prisiminimais dalinosi kunigas Liudvikas Fetingis. Jo pastangomis bažnyčia iš sandėlio vėl tapo maldos namais, kuria dabar parapija dalinasi su vietos Romos katalikais. Bažnyčią apžiūrėjusiems šilutiškiams, kunigas L. Fetingis padovanojo po atminimo atvirutę su garsios grafikės E. Labutytės darytu Dovilų bažnyčios atvaizdu bei išlydėjo pats grodamas naujaisiais parapijos vargonais.

Visos išvykos metu parapijiečius lydėjo kunigas Remigijus Šemeklis, kuris dalinosi savo istorinėmis žiniomis apie parapijas ir bažnyčias. Kad kelionė duotų ir dvasinės naudos, jos metu bažnyčiose buvo giedamos giesmės, klausomasi šv. Rašto skaitinių bei homilijų iš knygos „Dievo rankose“.

Visų šilutiškių vardu, norime padėkoti Vokietijoje gyvenančiai Irenai Müller, kuri švęsdama savo 80-metį  gautus pinigus dovanojo “Šilutės Sandorai”, bei „Šilutės Sandoros“ pirmininkei Astritai Liepienei už puikiai atliktą kelionės autobusu organizacinį darbą. Šių dviejų moterų dėka, senjorai turėjo daug gražių akimirkų, kelionės metu buvo vaišinami ne tik kava ir pyragais, bet ir karšta sriubos lėkšte. Kelionės metu senjorai  dalinosi vieni su kitais savo lauknešėliais bei užaugintomis gėrybėmis.

Kitas senjorų susitikimas „Šilutės Sandoroje“, kurio jau dabar daugelis nekantriai laukia – Adventinė sventė.