Pagerbtos senosios Šilutės liuteronų kapinės

Remigijus Šemeklis

LEK Nr. 11

Spalio 25 d. Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai ir mokytojai kartu su Šilutės vokiečių bendrija “Heide” rinkosi prie stoties esančiose senose evangelikų liuteronų kapinėse. Jau ne kartą buvo sakyta, rašyta, dūsauta ir dejuota dėl Klaipėdos krašto kapinių būklės: apie vagiamus ir naikinamus medinius, akmeninius ir metalinius paminklus.

Su liūdesiu galima stebėti kaip praeityje įspūdingais kalvystės šedevrais garsėjusios kapinaitės pamažu nyksta nuo žemės paviršiaus, nes laikas ir žmonės buvo joms negailestingi…

Šią dieną galima tik pasidžiaugti, kad gimnazistai, kurie dalyvauja kapinių sutvarkymo talkose, kiekvienais metais prieš lapkričio 1-ąją ant kapų uždega po žvakelę. Taip jie miestui primena, kad čia ilsisi kažkieno artimieji ir šią vietą būtina gerbti. Ypatingai norime pasidžiaugti pirmosios gimnazijos mokytojų ir Šilutės vokiečių bendrijos “Heide” vadovų pagarba senųjų Šilutės gyventojų atilsio vietai.

Į renginį buvo pakviestas ir Šilutės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Remigijus Šemeklis, kuris dalinosi mintimis apie Dievą ir amžinybę. Tikėkimės, kad kapinėse susirinkęs gausus jaunimo būrys ateityje trumpam stabtelėjęs prie šalto antkapinio akmens ir padėdamas ramiai degančią žvakelę, atras minutėlę ramiai pamąstyti apie amžinybę, Dievą ir savo gyvenimo tikslą.

Nuotraukoje: Pirmosios gimnazijos merginų ansamblis ir vokiečių bendrijos “Heide” choristai.

Interviu su Šilutės žurnalistais ir Lietuvos ev. liut. bažnyčios vyskupu M. Sabučiu.