Miesto šventės pamaldomis bus minimos ir 100-osios evangelikų liuteronų parapijos įkūrimo metinės

Saulina JOKUBAUSKAITĖ, zinios1.lt

Šiemet Miesto šventė prasidės 9 val. ekumeninėmis pamaldomis  už miestą ir miestiečius Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Ankstesniais metais Miesto šventės metu šv. mišios bei ekumeninės pamaldos vykdavo katalikų bažnyčioje. 

Šilutės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Remigijus Šemeklis papasakojo, kad šie 2013-ieji Šilutės liuteronų parapijai yra ypatingi, nes prieš 100-metų buvo įkurta savarankiška Šilokarčemos (vėliau – Šilutės) parapija. 1913 m. įkurta parapija , o 1926 m. pastatyta bažnyčia.

Pasak R. Šemeklio, šis jubiliejus bus minimas visus metus, organizuojant įvairius renginius, pamaldas, stovyklas.

 

2013-ųjų sausio 23 d. parapijos jubiliejiniai metai buvo paminėti bendromis ekumeninėmis pamaldomis Šilutės šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje – maldų už krikščionių vienybę savaitės metu. Šiose pamaldose kartu meldėsi evangelikai liuteronai ir katalikai parapijiečiai, giedojo jungtinis abiejų parapijų choras. Šių pamaldų metu kunigas R. Šemeklis pasidalino sumanymu Miesto šventės metu surengti ekumenines pamaldas Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje, kuriose būtų meldžiamasi už miestą ir miestiečius.

Kaip teigė kunigas, prieš 100 metų evangelikai liuteronai Šilutėje dominavo, o šiandien – liko tik mažuma, tačiau nesinori pamiršti svarbių ir daug gerų darbų nuveikusių žmonių.

R. Šemeklis prisipažino, yra labai daug gražių idėjų, o keletas iš jų jau buvo įgyvendintos prieš šv. Velykas. Tai – kovo 25-28 dienomis parapijos namuose surengta Biblijos mokyklėlė. Joje smagiai leisti atostogas ir pažinti šv. Raštą buvo sukviesti vaikai nuo 6 iki 12 m. amžiaus.

Na, o šv. Velykų rytą parapijos senjorai, vieniši žmonės buvo pakviesti į Velykų pusryčius. Rami Velykų giesmė, malda bei šventiškas stalas sukūrė ypatingai pakilią nuotaiką.

Gegužės 9 d. (Dangun žengimo šventės dieną), evangelikų liuteronų parapijoje organizuojama jaunimo diena, kurios kulminacija – 18 val. vyksiančios jaunimo pamaldos. Šventės programa dar tikslinama.

Kaip teigė kunigas, šiais metais parapija savo veikla siekia sutelkti visų amžiaus grupių žmones, su jais bendrauti, atrasti artimus ryšius.

Gegužės 25-ąją, Miesto šventės dieną, po ekumeninių pamaldų, bus pristatyta Šilutės muziejaus paruošta paroda „Šilutės (Šilokarčemos) parapijiečiai“. Ekspozicijoje bus galima susipažinti su garsiais ir daug Šilutei nusipelniusiais evangelikais, pristatoma jų gyvenimo istorija, darbai.

Vėliau bus klasikinės muzikos koncertai. 15 val. šilutiškiai kviečiami į Šilutės senąsias evangelikų kapines Tilžės gatvėje, kur vyks suremontuotos kapinių koplyčios atidarymo ir pašventinimo šventė. Koplyčios pašventinimo apeigoms vadovaus evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis (Vilnius), gros pučiamųjų orkestrai. Restauruotoje koplyčioje veiks muziejaus darbuotojų paruošta paroda.

17 val. koncertuos pučiamųjų instrumentų orkestrai, o 19 val. šilutiškiai kviečiami pasiklausyti  kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ parengtos programos „Erdvės ir laiko kontrapunktas“.

Gražus ir įspūdingas renginys numatomas birželio 15 d., 11 val. Kaip prisipažino pats kunigas, maždaug šią dieną (birželio 13 d.), prieš šimtą metų, liuteronų evangelikų bažnyčiai buvo padėtas kertinis akmuo. Šių iškilmių data ypatinga ir pačiam evangelikų liuteronų parapijos kunigui R. Šemekliui. Jam bus įteiktas sidabrinis kryžius, kuris pagal evangelikų liuteronų tradiciją įteikiamas po 10 metų kunigystės.

Liepos 8-11 d. Šilutės evangelikų liuteronų parapija kartu su klaipėdiškiais Šilininkuose organizuoja stovyklą šeimoms. Rugpjūčio mėnesio pabaigoje 23-25 dienomis planuojama Evangelizacija. Jos metu įdomūs ir garsūs žmonės dalinsis savo tikėjimu ir Evangelija. –Tikimasi, kad jų žodžiai ir gyvenimiška patirtis, padrąsins šilutiškius branginti krikščionišką tikėjimą ir giliau pažinti krikščioniško tikėjimo tiesas.

Rugsėjo 1-osios proga evangelikų liuteronų bažnyčioje šiemet organizuojamos dar vienos ekumeninės pamaldos. Kaip pasakojo kunigas R. Šemeklis, kiekvienam pirmokui jau Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia jau yra paruošusi po dovanėlę – spalvotą Bibliją vaikams.

Spalio mėnesio gale, prieš Visų šventųjų dieną, planuojamos atminimo pamaldos Šilutės senųjų kapinių koplyčioje arba šalia jų esančiose evangelikų liuteronų kapinėse, Tilžės gatvėje. Po šių pamaldų muziejaus darbuotojai žadėjo surengti ekskursiją po senąsias Šilutės kapines. Šilutiškiai galės susipažinti su garsiausių Šilutės šeimų istorija bei aplankyti kapavietes. Tikimasi, kad visa tai paskatins labiau saugoti šį mūsų krašto istorijos paveldą po atviru dangumi.

„Visus metus stengsimės įsilieti į klasikinės muzikos koncertus, būti atviri visuomenei. Tokie planai šiais metais. Tikimės, kad pavyks juos įgyvendinti“, – atsisveikinant pokalbį užbaigė kunigas R. Šemeklis.

Saulina JOKUBAUSKAITĖ, 2013-04-23;  http://www.zinios1.lt/naujiena/1693_miesto-sventes-pamaldomis-bus-minimos-ir-100-osios-evangeliku-liuteronu-parapijos-ikurimo-metines.html