Japoniškos magnolijos puoš ir Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios aplinką

Nuo šiol magnolijų žiedais pavasariais šilutiškiai galės džiautis ir prie  liuteronų bažnyčios, kadangi 2013 m. gegužės 8 d. čia buvo pasodintos dvi magnolijos. Jas dovanojo Eugenija Juraškaitė-Murauskienė.

Viena jų buvo pasodinta už Hermano Zudermano paminklo. Ji turėtų išaugti į gražų medelį, kuris pavasariais pasidengs baltais žiedais. Mintį, kad šioje vietoje derėtų pasodinti magnoliją, Eugenija Juraškaitė-Murauskienė puoselėjo ilgai. Ja buvo pasidalinusi ir su Šilutės H. Zudermano klubo nariais, o šiandien magnolijų augintojos svajonė tapo realybe.

Antroji, buvo pasodinta šalia bažnyčios. Iš jo turėtų išaugti unikalus magnolijų krūmas.

Eugenijai Juraškaitei-Murauskienei, 2011 m. pelniusiai Rotary klubo nominaciją – H. Šojaus statulėlę, kuri buvo įteikta renginio metu Šilutės ev. liuteronų bažnyčioje, kilo mintis  apdovanoti savo augintomis magnolijomis visus nominantus. 2012 metais ši nominacija buvo įteikta Šilutės evangelikų liuteronų labdaringos organizacijos “Šilutės Sandora” pirmininkei Astritai Liepienei, todėl “Šilutės Sandoros” darbuotojai ir vaikai padėjo išrinkti magnolijoms vietą bei jas pasodinti.

Eugenijai Juraškaitė-Murauskienė pasakojo, kad magnolijų auginimo meną ji perėmė iš savo tėčio. Šiuo metu ji savo žinias stengiasi perduoti savo dukrai. Artimiausiomis dienomis dar kelios vietos Šilutėje pasipuoš jos išaugintomis magnolijomis.