Senjorų Adventinė šventė

Kun. R. Šemeklis

Šilutės parapijoje jau tapo tradicija, kad Advento laiką pasitinkame viso rajono liuteronų parapijų vyriausiems parapijiečiams (senjorams) skirta Advento vakarone. Šią šventę organizuoja Šilutės „Sandora“ kartu su rostokiečiais.

Nuotraukoje: Šilutės “Sandoros” patalpose susirinkę senjorai.

Kuo ypatinga ši šventė? Ne gurmaniškais valgiais ar snobiškais pasisėdėjimais, bet paprastu pabuvimu kartu. Prieš šventes, kai ne vienas pasijaučia vienišas, toks renginys praskaidrina visų mūsų, o ypač – senjorų, kasdienybę.

Nuotraukoje: Šventės metu giedojo, grojo, išmoktus eilėraščius bei šv. Rašto eilutes sakė “Sandoros” vaikai (vad. A. Liepienė)

Vakaronės metu lietuviškai ir vokiškai (pagerbiant rostokiečius) buvo giedamos adventinės giesmės, vaišinamasi kava, arbata bei stalą (vokiečių dėka) papildžiusiomis gėrybėmis. Šiemet senjorams giedojo parapijos merginų ansamblis (nuotr.), “Sandoros” vaikai. Parapijos konfirmantai parengė vaidinimą. Sveikinimo žodžius ir Biblinius pamokymus sakė – kun. R. Šemeklis ir misionierė E. Dreyszas.

Nuotraukoje: Misionierė Erna Dreyszas (kairėje), kuriai vertėjavo E. Vaškaitytė.

Sandoros moterims, už jų pasiaukojantį darbą, buvo įteiktos gėlės, o mūsų draugams iš Rostoko – padėkos. Šventės metu, kelis kartus metuose pasiryžtantiems ilgai kelionei rostokiečiams, su dėkingumo ašaromis akyse buvo ištarta daugybė gražių žodžių ir net paskaitytas specialiai tai progai sukurtas eilėraštis!

Nuotraukoje: senjorai išlydimi į namus su šventiniais lauknešėliais.

Lietuvos Evangelikų Kelias, Nr. 12