Vargonai

Daugiau nuotraukųJörg Naß iš Vokietijos vargonų remonto metu 2002-2003 m. darytos nuotraukos.

1924-1926 m. statyta Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia – vienas ryškiausių Šilutės rajono bažnytinio paveldo architektūrinių paminklų. Dėl jos unikalios vidaus tapybos (žiūr. prof. Ulrich Schoenborn straipsnį Annaberger Annalen, Nr. 15, 2007), šią bažnyčią kiekvienais metais aplanko daug turistų iš Vokietijos, Lietuvos ir Latvijos.

Ne mažiau vertingi – joje sumontuoti Wittek firmos iš Elbingo pneumatiniai vargonai: trylikos registrų (su galimybe pridėti dar penkis). Juos suremontavus, bažnyčia galėtų tapti dar didesnės kultūrinės traukos centru, kadangi bažnyčia dėl savo vidaus išplanavimo (lenkto skliauto) turi puikią akustiką, o tiek emporoje prieš vargonus, tiek bažnyčios priekyje prieš altorių, yra pakankamai daug vietos chorui ar didesniam kolektyvui. Ne mažiau svarbios ir kitos aplinkybės: gera vieta (miesto centras), parkavimui aplink bažnyčią yra daug vietos, ir svarbiausia – ji turi apie sėdimų vietų 700 žmonių. Bažnyčios aplinka ir akustika idealiai tinka kameriniams bažnytinės ir klasikinės muzikos koncertams.

2002 ir 2003 m. parapijos lėšomis vargonus remontavo vargonų meistras Jörg Naß iš Vokietijos. Kartu jis atliko detalią vargonų konstrukcijos studiją. Šiuo metu, dėl atliktų remonto pagrindinių darbų, vargonai yra veikiantys, tačiau šio „kosmetinio“ remonto pakanka tik parapijos reikmėms. Profesionaliai ir gražiai atlikti garsių kompozitorių kūriniams, to nepakanka, todėl daugelis muzikų klausia: „ar bus daroma kas nors dėl vargonų?“